Motor Fiyatları ve İlk Hangi Motoru Almalıyım?

Motor Fiyatları ve İlk Hangi Motoru Almalıyım?

Neden Motorsiklet Tercih Etmeliyim?

Akaryakıt fiyatlarındaki artış ile beraber sürücüler alternatif ulaşım araçlarını araştırmaya başladılar. Bunlar arasında en rağbet göreni ''motorsiklet fiyatları'' oldu. Özellikle büyükşehirlerde , trafiğin yoğun olduğu bölgelerde otomobil kullanıcıları artan yakıt maaliyetleri ile birlikte benzinli ve elektrikli motorsiklet almaya başladılar.

Başlangıç Motoru Ne Olmalı ?

50 CC Motorsiklet


Genelde ilk defa motorsiklet alacak olan kişiler 50 cc motorsikletleri tercih ederek başlıyorlardır. 50 cc motorsikletler B Sınıfı araç ehliyeti ile kullanılabiliniyor. Ayrıca motorsiklet ehliyeti gerektirmiyor. Ağır olmaması, manevra kabiliyetinin yüksek olması gibi avantajlarının da bulunması, ilk defa motorsiklet alacak kişilerin tercihi olması yönünde ağır basıyor. Şehir içinde güvenli ve rahat bir şekilde seyehat edebilirsiniz. Uzun yola çıkıp bir ege turu yapmak isterseniz, 50 cc motor sizi yoracaktır. Özellikle dikrampalarda uzun süre tırmanışa geçince motorunuzun gitmek istemeyeceğini artık anlayacaksınız. 

 

MOTORSİKLET FİYATLARI

Kuba X-Boss Retro 50 Cc Motorlubisiklet  18.750 TL ( Haziran 2022 Geçerli fiyatı )

Mondial 50 Wing  20.500 TL ( Haziran 2022 Geçerli fiyatı )

Volta Vsm 249 Kw Elektirikli 9.800 TL ( Haziran 2022 Geçerli fiyatı )

Volta Vsx 5 Akülü Elelktrikli Bisiklet 16.500 TL ( Haziran 2022 Geçerli fiyatı )

 

50 cc motor kaç basar?

Ayarları ile oynanmamış bir 50 cc'lik motor normal koşullarda 45-65 km/sa hızla ilerleyebilir. Limitleri zorlanırsa 80 km/sa hız yapabilirler ama güvenli bir sürüş olmaz.

 

50 cc motor otobana çıkabilir mi?

Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre  100 cc altı hacime sahip olan motosikletler otoyollara girişi yasaklanmıştır. Yani 50cc motor ile otobanları kullanmanız tehlikeli ve yasaktır.